wiki:Projekt

Projekt

Czyli o tym, jak to się zaczęło. Już od prawie 20 lat uczę w Polsce japońskiego, na różnych poziomach, w różnych ośrodkach - od szkół językowych po uczelnie wyższe, również w formie korepetycji (zobacz więcej o mnie). Od dawna dobitnie widziałem brak kompendium, podręcznika gramatyki japońskiej, ale przeznaczonego dla początkujących uczniów, niekoniecznie studentów filologii (akademicka Gramatyka japońska pod red. R. Huszczy i zespołu jest dla większości słuchaczy zbyt hermetyczna).

Owszem, istnieją opracowania po angielsku, ale albo są trudno dostępne, albo też 100% znajomość angielskiego wśród młodych ludzi ciągle nie jest normą (i może dobrze, niech ludzie się uczą również rzadszych języków).

Ten projekt ma więc zapełnić lukę na rynku (również wydawniczym, będąc publikacją online) i dostarczyć wszystkim uczącym się języka japońskiego poprzez polski objaśnień gramatycznych wszystkich zagadnień wymaganych na poszczególne poziomy językowe egzaminu JLPT.

Projekt tworzony jest na silniku Mediawiki - najszybszego, najwygodniejszego (jeśli chodzi o kwestię indeksowania, sporządzania katalogów, linków wewnętrznych, archiwizacji) CMS-a, jaki znam. Wszystkie wpisy będą reblogowane w licznych mediach społecznościowych (patrz: poniżej), wreszcie można też zasubskrybować kanały RSS Słownika.

Śledź Słownik w social mediach:

RSS Twitter Google+ LinkedIn Instagram

Icon design by: Abhishek Pipalva

W tle projektu działa natomiast sporo "technikaliów", przede wszystkim:

Indeksy:

Indeksy Słownika online gramatyki języka japońskiego:

Indeksy tematyczne
Ogólny Ogólny
Części mowy Klasyfikator
Końcówka postwerbalna
Postpozycja
Przysłówek
Rzeczownik formalny
Sekcje Hasła
Artykuły
Definicje
Bunkei
Idiomy
Przysłowia
Onomatopeje
Synonimy
Varia
Dialekt
Komunikaty
wiki - administracja Słownikiem
Indeksy poziomów
JLPT N5
N4
N3
N2
N1
Podręczniki みんなの日本語1 lekcje (zob. podręcznik)
みんなの日本語2 lekcje (zob. podręcznik)
New Approach Japanese Intermediate Course (zob. podręcznik)
New Approach Japanese Pre-Advanced Course (zob. podręcznik)
Ogólna klasyfikacja poziomów nauczania Shokyū 初級 - poziom podstawowy
Chūkyū 中級 - poziom średnio zaawansowany
Jōkyū 上級 - poziom zaawansowany
Chōkyū 超級 - poziom biegłości zbliżony do native speakera

Wyszukiwarka:

Szukaj w całym Słowniku:

Można również przeszukiwać Słownik ze względu na: kategorie, czy skorzystać z chmury tagów u dołu w stopce. W przyszłości będą również indeksowane przykłady językowe zawarte w artykułach hasłowych.

Każdy artykuł hasłowy (ale nie: artykuły techniczne, kategorie, indeksy, itd.) będzie również publikowany na serwisie Figshare uzyskując identyfikator DOI. W ten sposób czynię przygotowania, by Słownik został kiedyś, w dalszej przyszłości zrecenzowany i uznany za publikację naukową online. Zobacz również: Indeks publikacji DOI ze Słownika.

Natomiast w osobnej przestrzeni nazw Komunikat (którą również można zasubskrybować - tutaj przez: kanał RSS) będę zamieszczał komunikaty techniczne odnośnie prac nad rozwojem Słownika. Komunikaty te będą reblogowane automatycznie w innych serwisach społecznościowych. Przejrzyj również: archiwum wszystkich komunikatów.

Zobacz też strony:

DOI: 10.6084/m9.figshare.4508813 Published on Figshare


Przypisy:Szukaj w całym Słowniku:

Ważne strony
Główna Katalog ogólny Indeksy Kategorie Definicje Forum Kanały RSS O autorze Kontakt

stat4u